Naturalna koloryzacja włosów – czy da się wzmocnić włosy nadając im piękny kolor?

Naturalna koloryzacja włosów – która z Pań (a także Panów) chciałaby cieszyć się pięknym, żywym kolorem włosów bez uszkadzania ich struktury? Kto chciałby nadać im dodatkowo świeżego wyglądu, pozbyć się siwych włosów, a jednocześnie cieszyć się zdrowymi, nawilżonymi włosami?

Mamy na to dobrą radę! – naturalna koloryzacja z farbami Biokap.

Wiemy jak stan naszych włosów wpływa na naszą samoocenę i samopoczucie, chcemy zawsze dobrze wyglądać, zwłaszcza wtedy kiedy pojawiają się na naszej głowie siwe włosy. Chcemy, aby nasze włosy zawsze były zdrowe i mocne. Często mamy dylemat – farbować i szkodzić im, czy postawić na naturę i pogodzić się z tym co mamy. Na szczęście w naszej Zielarni oraz sklepie internetowym dostępne są farby, które nie wpływają negatywnie na stan włosów, nadając im piękny, naturalny i trwały kolor.

Czym wyróżnia się naturalna koloryzacja Biokap?

Farby Biokap mają w swoim składzie przewagę naturalnych składników. Nie zawierają substancji, które występują w popularnych farbach dostępnych w drogeriach. Są to substancje, które silnie uszkadzają strukturę włosa, powodują alergie i podrażnienia skóry – amoniak, rezorcyna, parabeny, silikony, SLS. Dodatkowo seria Delicato (dedykowana alergikom) pozbawiona jest jeszcze parafenylodiamin (PPD) oraz pochodnych tego związku. Dzięki temu jest jeszcze łagodniejsza dla włosów i skóry głowy. Seria farb Biokap Delicato charakteryzuje się tym, że nie posiada w swoim składzie żadnych barwników oraz substancji zapachowych.

Naturalne farby do włosów Biokap pozwalają na perfekcyjne pokrycie siwych włosów trwałym kolorem. Bez wątpienia największą zaletą tych farb jest to, że są bezpieczne. Włosy po stosowaniu farb są odżywione i pełne blasku.

Wszystkie farby zostały przebadane klinicznie (każdy z kolorów został przebadany dermatologicznie). Alergicy i osoby z nadwrażliwością na detergenty i barwniki będą je więc tolerować. Dzięki temu polecamy je każdemu, a szczególnie osobom o wrażliwej skórze oraz z problemami dermatologicznymi.

Co wypływa na ich wyjątkowy skład i działanie?

  • liofilowe kwasy owocowe

Kwasy lipidowe, które są stosowane w farbach uwalniają kwasy owocowe tylko na fragmentach skóry, która jest najbardziej narażona na podrażnienia (wysokie PH podczas nakładania). Dzięki powolnemu uwalnianiu wnikają głęboko we włosy, działając ochronnie i przeciwuczuleniowo na skórę głowy.

  • proteiny roślinne (ryżowe, owsiane, pszenne, sojowe)

Proteiny pszenne cechują się niezwykłymi właściwościami nawilżającymi i odżywiającymi nasze włosy. Owsiane mają za zadanie stworzyć „powłokę” zmiękczającą i uelastyczniającą, proteiny ryżowe dodają miękkości, a sojowe chronią przed działaniem negatywnych czynników zewnętrznych tj. wiatr, słońce czy mróz.

  • olej arganowy bio

Jednym z ulubionych olejów, używanych przez Panie w kosmetyce jest olej arganowy – 80% objętości stanowią nienasycone kwasy tłuszczowe. Zawiera duże ilości kwasów omega 6, fitosteroli i witaminy E (znana jako witamina młodości). Olej arganowy działa przeciwzapalnie, łagodząco, nawilżająco i wzmacniająco na włosy.

  • wyciąg z wierzby

Zawarty w wierzbie kwas salicylowy ma zadanie chronić włosy przed utlenieniem, który może być wywołany przez promieniowanie UV. Dzięki temu możemy cieszyć się pięknym kolorem przez dłuższy czas. Oprócz działania przedłużającego efekt koloryzacji, zabezpiecza również wiązania proteinowe między aminokwasami keratyny sprawiając, że włosy stają się mocniejsze, a końcówki są zabezpieczone przed rozdwajaniem.

Dla kogo są stworzone naturalne farby Biokap?

Zadowoleni z zastosowania farb będą alergicy, osoby z wrażliwą skórą głowy, a także wszystkie te osoby, które cenią naturalne rozwiązania.

Paleta barw farb jest bogata – aż 40 kolorów w 4 seriach! Każdy znajdzie odpowiedni kolor dla siebie. W naszych zielarniach znajdują się palety kolorów, więc zapraszamy na dobór odpowiedniego dla siebie koloru