Skóra jest naszym największym narządem. Pośredniczy między wnętrzem organizmu a środowiskiem zewnętrznym. Przenika przez nią cała masa substancji zarówno tych szkodliwych jak i potrzebnych, mających pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Warto wiedzieć jak dobrze wykorzystać tę właściwość skóry i dostarczać przez nią jak najwięcej minerałów.

Minerały Morza Martwego

Błoto pochodzące z Morza Martwego jest naturalnym źródłem wielu minerałów. Jod, brom, potas, żelazo, siarka, magnez, cynk, wapń i brom to tylko ich niewielka część. Stosowane na skórę wspomaga przede wszystkim leczenie chorób skóry takich jak trądzik, łupież, łuszczyca, łojotokowe i atopowe zapalenie skóry. Błoto to bardzo dokładnie oczyszcza skórę złuszczając martwy naskórek i jednocześnie odżywia dostarczając wiele cennych substancji. Pomoże pozbyć się cellulitu i zmniejszyć widoczność rozstępów, stosowane regularnie znacznie poprawi kondycję skóry.

Biszofit

Ten naturalny minerał powstały na dnie Praoceanu miliony lat temu zawiera około 70 różnych pierwiastków. Przede wszystkim magnez, wapń, bor, potas, brom, krzem, cynk i wiele innych. Najczęściej w postaci żelu stosowany do masażu terapeutycznego dla sportowców, osób z zwyrodnieniami stawów, reumatyzmem, przynosi ulgę przy żylakach, zmniejsza opuchliznę, poprawia krążenie, relaksuje i działa przeciwzapalnie.

Magnez

Bardzo ważnym pierwiastkiem, który możemy dostarczać przez skórę jest magnez. Gdy mamy problem z częstymi skurczami lub mięśnie są spięte warto wsmarować w bolące miejsce magnez w płynie lub wziąć kąpiel w rozpuszczonym w wodzie chlorkiem magnezu, efekt rozluźnienia następuje bardzo szybko.

Witamina C, A, E

Witaminy A, E i C są również dobrze wchłaniane przez skórę. Miejscowe dostarczenie kwasu askorbinowego rozjaśni przebarwienia, witamina A zregeneruje nam popękaną skórę, witamina E spłyci zmarszczki. W postaci maści witaminy te również przyspieszą zmniejszanie się blizn.

Krzem

Żele krzemowe są przeznaczone do pielęgnacji każdego typu skóry, również tej bardzo wrażliwej. Łagodzą podrażnienia, oparzenia i ukąszenia.