Kwercetyna Kompleks z Ester C Plus - 50kaps - Solgar Expand

Kwercetyna Kompleks z Ester C Plus - 50kaps - Solgar

Solgar Solgar

Lek004066

Nowy

Kwercetyna to związek aromatyczny roślinny z grupy flawonoli, który znajduje szerokie zastosowanie w lecznictwie oraz farmaceutyce do produkcji leków.

Więcej szczegółów

99,13 zł

brutto

Oceny i recenzje klientów

Nikt jeszcze nie opublikował recenzji
w tym języku

Więcej informacji

Kwercetyna posiada działanie:

- silnie przeciwutleniające,

- zapobiega reakcjom utleniania, które mogą być bardzo niebezpieczne dla zdrowia człowieka.

Związek ten to prawdziwy lek przyszłości neutralizujący :

- wolne rodniki,

- przeciwdziałający powstawaniu wielu schorzeń

- pomagający utrzymać zdrową i młodą skórę.

 

Kwercetyna to odpowiedź na wysiłki znalezienia leku, który odpowiednio walczyłby z chorobami cywilizacyjnymi takimi jak udary i zawały. Właściwości przeciwzapalne kwercetyny mają dobroczynny wpływ na naczynia krwionośne, obniżają ciśnienie i chronią organizm przed powstawaniem miażdżycy. Działanie antyoksydacyjne obniża ryzyko chorób sercowo-naczyniowych. Warto więc włączyć do diety produkty, zwłaszcza owoce i warzywa, bogate w kwercetynę, dzięki czemu można znacznie obniżyć ryzyko powstawania groźnych chorób lub zaopatrzyć się k kwercetynę w tabletkach firmy Solgar.

Posiada również działanie antynowotworowe.  Badania nad kwercetyną są dosyć obiecujące: zmniejsza powstawanie dialdehydu malonowego, zwiększa aktywność dysmutazy nadtlenkowej, hamuje szlak indukowany kompleksem JAK/STAT. Chociaż wspomniane interakcje są dość skomplikowane, wszystkie prowadzą do jednego: hamowania proliferacji komórek nowotworowych, przyspieszania ich śmierci, hamowania syntezy cytokin prozapalnych i ekspresji genów odpowiedzialnych za kancerogenezę. Zwłaszcza istotne działanie udowodniono u pacjentów z rakiem piersi i gruczolakorakiem – kwercetyna hamuje aktywność telomerazy. Enzym ten odpowiada za dobudowywanie brakujących fragmentów do DNA podczas replikacji, co warunkuje przeżycie komórek. Zatem jego hamowanie powoduje śmierć komórek nowotworowych

 

Warto zadbać o to by w naszej domowej apteczce znalazły się produkty o tak silnym działaniu pomocniczym jak kwercetyna w tabletkach.

Opinie

Accept

Nasza strona zbiera pliki cookies. Jeśli tego nie akceptujesz zmień ustawienia w swojej przeglądarce.