Kwercetyna Kompleks z Ester C Plus - 50kaps - Solgar

Kwercetyna Kompleks z Ester C Plus - 50kaps - Solgar

89,22 zł
Brutto

Kwercetyna to związek aromatyczny roślinny z grupy flawonoli, który znajduje szerokie zastosowanie w lecznictwie oraz farmaceutyce do produkcji leków.

Opis

Kwercetyna posiada działanie:

- silnie przeciwutleniające,

- zapobiega reakcjom utleniania, które mogą być bardzo niebezpieczne dla zdrowia człowieka.

Związek ten to prawdziwy lek przyszłości neutralizujący :

- wolne rodniki,

- przeciwdziałający powstawaniu wielu schorzeń

- pomagający utrzymać zdrową i młodą skórę.

 

Kwercetyna to odpowiedź na wysiłki znalezienia leku, który odpowiednio walczyłby z chorobami cywilizacyjnymi takimi jak udary i zawały. Właściwości przeciwzapalne kwercetyny mają dobroczynny wpływ na naczynia krwionośne, obniżają ciśnienie i chronią organizm przed powstawaniem miażdżycy. Działanie antyoksydacyjne obniża ryzyko chorób sercowo-naczyniowych. Warto więc włączyć do diety produkty, zwłaszcza owoce i warzywa, bogate w kwercetynę, dzięki czemu można znacznie obniżyć ryzyko powstawania groźnych chorób lub zaopatrzyć się k kwercetynę w tabletkach firmy Solgar.

Posiada również działanie antynowotworowe.  Badania nad kwercetyną są dosyć obiecujące: zmniejsza powstawanie dialdehydu malonowego, zwiększa aktywność dysmutazy nadtlenkowej, hamuje szlak indukowany kompleksem JAK/STAT. Chociaż wspomniane interakcje są dość skomplikowane, wszystkie prowadzą do jednego: hamowania proliferacji komórek nowotworowych, przyspieszania ich śmierci, hamowania syntezy cytokin prozapalnych i ekspresji genów odpowiedzialnych za kancerogenezę. Zwłaszcza istotne działanie udowodniono u pacjentów z rakiem piersi i gruczolakorakiem – kwercetyna hamuje aktywność telomerazy. Enzym ten odpowiada za dobudowywanie brakujących fragmentów do DNA podczas replikacji, co warunkuje przeżycie komórek. Zatem jego hamowanie powoduje śmierć komórek nowotworowych

 

Warto zadbać o to by w naszej domowej apteczce znalazły się produkty o tak silnym działaniu pomocniczym jak kwercetyna w tabletkach.

Szczegóły produktu

Lek004066
4 Przedmioty
Nowy

Komentarze (0)

No reviews

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również

[wordpressblogposts name='Strprodukt']

Produkt dodany do listy życzeń

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności