L Arginina 1000mg - Solgar
L Arginina 1000mg - Solgar
L Arginina 1000mg - Solgar
L Arginina 1000mg - Solgar

L Arginina 1000mg - 90kaps- Solgar

Ostatnie sztuki w magazynie
118,43 zł
Brutto

Arginina to aminokwas chroniący nas przed chorobami układu krążenia, miążdżycą, niszczeniem naczyń krwionośnych. Ponadto wspomaga regnerację mięśni po ciężkich treningach i redukuje tkankę tłuszczową wspomagając odchudzanie.

Opis

1) O produkcie

Arginina to aminokwas zbudowany z atomów węgla, tlenu, wodoru i występuje naturalnie w naszym organizmie. Jesteśmy w stanie syntezować argininę z innych składników, niestety – najnowsze badania pokazują, że zdolność ta w ostatnich latach znacząco się obniżyła. Badanie jej wpływu na nasz organizm oraz analiza skutków jej niedoboru jest bardzo istotna, ponieważ mimo swej prostej struktury chemicznej, ma ona dużo funkcji niezbędnych nam do życia. Przede wszystkim, bierze udział w produkcji NO, czyli tlenku azotu, odpowiedzialnego za rozluźnianie mięśni gładkich naczyń krwionośnych i zwiększania ich światła. Ponadto pełni znaczącą rolę w układzie krzepnięcia i fibrynolizy – zmniejsza lepkość krwi zapobiegając zakrzepom. Zaburzony metabolizm NO może skutkować nadciśnieniem, miażdżycą tętnic i innych groźnych chorób. Niedobór argininy powoduje powstanie anionorodnika ponadtlenkowego, który ma działąnie zgoła inne – uszkadza ściany naczyń krwionośnych i zaburza ich kurczliwość oraz sprzyja gromadzeniu się cholesterolu na ich powierzchni.

                                             L Arginina 1000mg  - 90kaps- Solgar

Podsumowując - arginina chroni nas przed chorobami serca, układu krążenia, miążdżycą, niszczeniem naczyń krwionośnych. Ponadto wspomaga regnerację mięśni po ciężkich treningach, redukuje tkankę tłuszczową wspomagając odchudzanie. Oprócz tego, świetnie poprawia pracę naszego układu odpornościowego. Poprzez pozytywny wpływ na grasicę, wspomaga prdukcję limfocytów T, odpowiedzialnych za eliminację patogenów i warunkująych prawidłowe zwalczanie chorób zakaźnych. Nie możemy zapomnieć o jej pozytywnemu wpływoi na poziom lipidów we krwi – zwiększa ich metabolizm, wspomaga wątrobę i normalizuje procesy uwalniania insuliny do krwioobiegu.

W literaturze możemy zetknąć się z badaniami dotyczącymi leczenia nadciśnienia indukowanego ciążą – poprzez uzupełnienie niedoboru argininy u tych ciężarnych dochodziło do normalizacji ciśnienia tętniczego. Powyższe przykłady dowodzą, że ten niepozorny aminokwas ma ogromny wpływ na pracę naszego organizmu, a jego niedobór może prowadzić do niebezpiecznych i przelekłych chorób wieloukładowych.

Arginina w preparacie Solgar to odmiana pochodzenia naturalnego, świetnie przyswajana przez nasz organizm. Jest w postaci wolnej, co w praktyce oznacza bezpośrednie i szybkie przyswajanie tego aminokwasu z krwioobiegu.

 

2) Skład:

Jedna kapsułka zawiera:

Składniki aktywne:

L-Arginina .............................................................................500 mg

 

Naturalne substancje pomocnicze:

Otoczka kapsułki (hydroksypropylometyloceluloza)

Substancja Wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna

Substancja Przeciwzbrylająca: roślinny stearynian magnezu

3) Dawkowanie

1 kapsułka na dzień

4) Opakowanie

50 kapsułek.

Szczegóły produktu

Lek000749
1 Przedmiot
Nowy

Komentarze (0)

No reviews

[wordpressblogposts name='Strprodukt']

Produkt dodany do listy życzeń

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności