Produkty św. Hildegardy


Dobroczynne właściwości ziół są znane od wieków. Od czasów średniowiecza ziołolecznictwo propagowali mnisi, a zwłaszcza benedyktyni, posiadający szereg klasztorów w całej Europie. To oni rozpropagowali wykorzystanie ziół do leczenia rozmaitych schorzeń.

Z cennych, naturalnych składników korzystali nasi przodkowie, stosujemy je i my na wiele dolegliwości. Naturalne preparaty zawierają bowiem szereg cennych składników aktywnych, które korzystnie wpływają na kondycję zdrowotną, poprawiają samopoczucie i odporność, a nawet potrafią być wsparciem w leczeniu wielu chorób.

Tradycyjne receptury i preparaty na bazie ziół można nabyć w naszym sklepie online, w którym oferujemy między innymi produkty benedyktyńskie, w tym mikstury i mieszanki ziół na bazie przepisów świętej Hildegardy z Bingen.

Produkty benedyktyńskie – receptury na zdrowie i urodę od św. Hildegardy

Hildegarda z Bingen była benedyktynką, żyjącą na przełomie XI i XII wieku, która przez znaczącą część życia zajmowała się obserwowaniem dobroczynnego wpływu ziół i innych substancji naturalnych na zdrowie człowieka.

Swoje spostrzeżenia i wiedzę utrwaliła w traktatach o pozytywnych i negatywnych właściwościach roślin i minerałów oraz o tym, jak można wykorzystać je dla dobra pacjentów.

Święta Hildegarda doceniała szczególnie zioła. W swoich tekstach szeroko opisywała działanie m.in.: kopru włoskiego, aloesu, majeranku, mięty, lubczyku i pokrzywy na poprawę kondycji zdrowotnej oraz regulowanie procesów w ludzkim organizmie. Na bazie prostych składników przygotowywała rozmaite mieszanki, przydatne w szeregu dolegliwości. Z wielu jej przepisów chętnie korzysta się do dziś.

Zioła św. Hildegardy zastosowanie – jakich produktów warto używać?

W ofercie zielarni Evital posiadamy szeroki wybór ziół i mieszanek ziołowych, zalecanych przez św. Hildegardę.

Jeśli cierpi się na dolegliwości bólowe, skurcze żołądka i jelit, warto sięgnąć po mielony korzeń galgantu, nazywanego też dzikim kardamonem. Produkty zawierające to zioło korzystnie wpływają na dokrwienie mięśnia sercowego oraz normalizują ciśnienie krwi.

Ziele bertramu działa natomiast antybakteryjnie, przeciwpasożytniczo i przeciwwirusowo. Wykazuje również właściwości oczyszczające i regenerujące.

Mielony języcznik wspomaga pracę wątroby, reguluje wydzielanie żółci i działa moczopędnie, wspierając przy tym prawidłowe funkcjonowanie nerek.

Dostępne na naszej stronie zioła św. Hildegardy to jednak nie tylko produkty dla zdrowia i urody. Po aromatyczne mieszanki powinni również sięgnąć miłośnicy dobrej kuchni, pragnący dodać swoim potrawom jeszcze więcej smaku.

Produkty benedyktyńskie od Evital

Zioła i mieszanki ziołowe św. Hildegardy zawierają najcenniejsze, w pełni naturalne składniki, wspierające prawidłowe funkcjonowanie organizmu, pomagające utrzymać lub odzyskać dobrą kondycję zdrowotną, a także stanowiące świetne uzupełnienie codziennych posiłków.

Zachęcamy do poznania pełnej oferty na stronie Evital, by znaleźć produkty dopasowane do indywidualnych potrzeb i preferencji.

Produkt dodany do listy życzeń

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności