Male Multiple
Czerwiec 19, 2015

Wapń z witaminą d3

Preparat Solgar to naturalne źródło wapnia i witaminy D, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania układu kostnego i ochrony go przed różnego rodzaju schorzeniami.
  • Standaryzowany suplement diety
  • wegański
  • wegetariański
  • bezglutenowy
  • bez składników mlecznych
  • koszerny
Sprawdź cenę produktu - przejdź do sklepu evital.pl

WAPŃ
Wapń to pierwiastek niezbędny do utrzymania prawidłowej mineralizacji kości – to właśnie one są jego naturalnym rezerwuarem. W kościach jest około 99% wapnia obecnego w naszym organizmie. Reszta znajduje się w płynach ustrojowych i jest niezbędna do przeprowadzania podstawowych procesów enzymatycznych. Wapń berze też kluczowy udział w pracy mięśni i przekazywaniu impulsów elektrycznych. Działa przeciwzapalnie i reguluje procesy różnicowania komórek. Jego niedobór może mieć poważne konsekwencje – w przypadku dzieci, są to zaburzenia mineralizacji kości, które mogą prowadzić do kalectwa. W okresie menopauzy u kobiet zachodzą zmiany hormonalne wpływające na mineralizacje kośćca. Zwiększa się aktywność komórek kościogubnych – są w przewadze nad komórkami kościotwórczymi. Dochodzi do zaburzenia struktury kości co z czasem prowadzi do drastycznych złamań szkieletu. Oprócz tego wapń jest niezbędny do przeprowadzania reakcji zachodzących w układzie nerwowym, ze względu na udział w produkcji i uwalnianiu neuroprzekaźników – cząsteczek sygnałowych.

WITAMINA D
Do wytworzenia witaminy D niezbędne są promienie słoneczne. Tylko dzięki nim nieaktywna forma witaminy przekształca się w postać aktywna i wpływa na regulację gospodarki mineralnej. Witamina D działa dobroczynnie na nasze zęby i kości.


Stosowanie:
1 kapsułka dziennie.


Opakowanie:
100 kapsułek.


Skład :
Składniki Dawka
Wapń (cytrynian) 250 mg
Witamina D3 (150 IU) (choelkarcyferol) 3,75 ug

Naturalne substancje pomocnicze: Olej z krokosza barwierskiego Otoczka kapsułki żelowej (żelatyna, glicerol)


Informacja alergiczna Produkt nie zawiera:
cukru, skrobi, drożdży, pszenicy, soi, glutenu, produktów mlecznych i jest pro­dukowany bez użycia sztucznych substancji konserwujących, zapachowych lub barwiących.
Sprawdź cenę produktu - przejdź do sklepu evital.pl
Zielarnia - Sklep Zielarski - Evital.pl
Zielarnia - Sklep Zielarski - Evital.pl
Nasz sklep zielarski działa od 1993 roku. Dzięki takiemu doświadczeniu jesteśmy w stanie zaoferować Państwu najwyższą jakość obsługi i zagwarantować, że przedstawiana przez nas wiedza jest potwierdzona. Dlatego zapraszamy do skorzystania z oferty naszej Zielarnii internetowej pod adresem http://evital.pl

Dodaj komentarz