Witamina D3
Czerwiec 4, 2015
Wapń, Magnez plus Bor
Czerwiec 4, 2015
Wapń to pierwiastek będący składową kości – to tam jest go najwięcej, bo aż do 99%. Pozostały procent znajdziemy w płynach ustrojowych. Minerał ten bierze udział w aktywacji układów enzymatycznych, niezbędnych do przyspieszania reakcji w naszym organizmie, bierze udział w przekazywaniu sygnałów komórkowych, wspomaga przekaz impulsów elektrycznych, jest konieczne do przeprowadzania procesów krzepnięcia krwi. Ponadto, wapń jest niezbędny do skurczu mięśni szkieletowych, w tym serca. Reguluje stany zapalne i wspomaga procesy różnicowania komórek. Jest konieczny do wydzielania neurotransmiterów – związków informatywnych w układzie nerwowym. Objawy niedoboru wapnia to chociażby zaburzenia krzepliwości krwi, tężyczka, zwiększona łamliwość kości, mrowienie nóg czy dłoni, obniżone ciśnienie tętnicze krwi, zaburzenia pracy serca, depresja, osteoporoza.
  • Standaryzowany suplement diety
  • wegański
  • wegetariański
  • bezglutenowy
  • bez składników mlecznych
  • koszerny
Sprawdź cenę produktu - przejdź do sklepu evital.pl

UKŁAD KOSTNY
Największym rezerwuarem wapnia w ludzkim organizmie są kości oraz żeby. Pierwiastek ten odpowiada za ich prawidłową mineralizację, strukturę i kondycje, chroni przed urazami i pęknięciami. Suplementacja wapniem jest konieczna, ponieważ tkanka kostna jest cały czas aktywna. Jeśli w surowicy krwi spadnie poziom wapnia, komórki kościogubne „przesuwają” wapń z kości do krwi. Suplementacja wapniem jest szczególnie istotna u kobiet w okresie okołomenopauzalnym i pomenopauzalnym. W wyniku zmian hormonalnych dochodzi do nadmiernego usuwania wapnia z kości, co prowadzi do zaburzeń mineralizacji kości, ich zrzeszotnienie, co prowadzi do patologicznych złamań podczas wykonywania standardowych czynności, takich jak schylanie się czy niesienie cięższej siatki z zakupami. Z tego powodu, suplementacja kobiet we wspomnianym okresie jej życia jest obligatoryjna aby ustrzec się poważnych i bolesnych konsekwencji.

UKŁAD MIĘŚNIOWY
Wapń jest potrzebny do prawidłowego funkcjonowania mięśni, a dokładniej – ich skurczu. Bierze udział w hydrolizie adenozynotrifosforanu, koniecznego do aktywnego skurczu. Ponadto, minerał ten bierze udział w przekazywaniu impulsów nerwowych, również w połączeniach tkanka mięśniowa/tkanka nerwowa.UKŁAD KRĄŻENIA
Badania naukowe prezentują, że odpowiedni poziom wapnia w organizmie zmniejsza ryzyko zaburzeń układu krążenia. Wapń jest elementem układu krzepnięcia – jest niezbędny do aktywacji dróg krzepnięcia, których celem jest zasklepianie rany oraz ograniczenie utraty krwi, bez względu czy jest to mikrouszkodzenie, czy duża rana.
Preparat Solgar zawiera wapń w postaci chelatu – związku o małej masie cząsteczkowej, wysokiej stabilności i przyswajalności.


Stosowanie:
2-5 tabletekdziennie.


Opakowanie:
100 tabletek.


Skład :

† Patent produkcyjny Albion nr 5516925 i 6716814
Składniki Dawka
Wapń (dwuglicynian†, węglan) 166,6mg

Naturalne substancje pomocnicze: Substancje Wypełniające: celuloza mikrokrystaliczna, hydroksypropyloceluloza. Substancja poślizgowa: hydroksypropylometyloceluloza. Substancja Przeciwzbrylająca: roślinny stearynian magnezu. Guma roślinna. Kwas Cytrynowy. Glicerol


Informacja alergiczna Produkt nie zawiera:
cukru, skrobi, drożdży, pszenicy, soi, glutenu, produktów mlecznych i jest pro­dukowany bez użycia sztucznych substancji konserwujących, zapachowych lub barwiących.
Sprawdź cenę produktu - przejdź do sklepu evital.pl
Zielarnia - Sklep Zielarski - Evital.pl
Zielarnia - Sklep Zielarski - Evital.pl
Nasz sklep zielarski działa od 1993 roku. Dzięki takiemu doświadczeniu jesteśmy w stanie zaoferować Państwu najwyższą jakość obsługi i zagwarantować, że przedstawiana przez nas wiedza jest potwierdzona. Dlatego zapraszamy do skorzystania z oferty naszej Zielarnii internetowej pod adresem http://evital.pl

Dodaj komentarz