Naturalny kwas hydroksycytrynowy HCA
Maj 27, 2015
HY-BIO kompleks bioflawonoidowy z dziką różą i rutyną
Maj 27, 2015
Homocysteina to aminokwas, któremu przypisuje się udział w rozwoju wielu poważnych chorób takich jak miażdżyca, zawał serca, udar mózgu, zaburzenia funkcjonowania naczyń krwionośnych oraz choroba Alzheimera. Homocysteina to aminokwas powstający z metioniny, obecny w każdej komórce naszego ciała. Co ważne, dieta nie ma wpływu na jej poziom w naszym organizmie, w związku z tym ciężko uregulować jej ilość. W warunkach fizjologicznych homocysteina jest regulowana przez pewne związki, zwane modulatorami homocysteiny.
Modulatory homocysteiny to:
 • kwas foliowy,
 • cynk,
 • witamina B6,
 • witamina B12,
 • betaina,
 • cholina.
  • Standaryzowany suplement diety
  • wegański
  • wegetariański
  • bezglutenowy
  • bez składników mlecznych
  • koszerny
  Sprawdź cenę produktu - przejdź do sklepu evital.pl

  Poziom homocysteiny we krwi jest dziś badany coraz częściej. Lekarze zalecają jej oznaczenie w przypadku chorób serca i układu naczyniowego, po zwale serca, przy miażdżycy, zakrzepicy i zatorowości. Ponadto, jeżeli w rodzinie występują wspomniane choroby, to również należy oznaczyć poziom tego aminokwasu. Podobnie jest w przypadku chorób neurologicznych, takich jak choroba Alzheimera czy Parkinsona.
  Jak radzić sobie z nadmiarem homocysteiny? Poprzez dostarczanie do organizmu odpowiednich ilości związków, regulujących jej poziom, czyli witamin z grupy B, cynku, trimetyloglicyny (betainy), choliny.
  CHOROBY UKŁADU KRĄŻENIA
  Podwyższony poziom homocysteiny przyczynia się do powstania miażdżycy – przewlekłej choroby tętnic, która skutkuje powstaniem blaszki miażdżycowej w ścianach średnich i większych tętnic. Jest to skutkiem przewlekłego, podwyższonego poziomu złego cholesterolu we krwi (LDL), który jest utleniany przez wolne rodniki i odkłada się w ścianach naczyń. I właśnie w tym procesie bierze udział wspomniany aminokwas. Blaszka ogranicza przepływ krwi przez naczynia, zaburza dotlenienie i odżywienie komórek, prowadzi do stwardnienia ścian tętnic, zaburzając ich zdolność do rozkurczania i kurczenia. Pęknięcie blaszki aktywuje natychmiastowo układ krzepnięcia krwi, powstanie skrzepliny, a to może prowadzić do zawału serca czy udaru mózgu.

  MAMA I DZIECKO
  Badania naukowe alarmują podwyższony poziom homocysteiny może utrudniać zapłodnienie! Przyczynia się też do utrudnień w zagnieżdżaniu zapłodnionej komórki jajowej w macicy. Może prowadzić do zaburzeń rozwoju układu nerwowego płodu, a nawet do poronień. Sprzyja pojawieniu się nadciśnienia ciążowego oraz zatorowości u przyszłej mamy. Naukowcy informują, że kobiety stosujące antykoncepcję hormonalną w większości przypadków maja podwyższony poziom tego aminokwasu we krwi.

  CHOROBY UKŁADU NERWOWEGO
  Według badań klinicznych, chorzy na Parkinsona i Alzheimera, posiadają podwyższony poziom homocysteiny we krwi. Sugeruje się, że aminokwas ten zaburza produkcję neuroprzekaźników – związków, przekazujących informacje w układzie nerwowym. Mowa tu przede wszystkim o dopaminie, serotoninie oraz noradrenalinie. Inna kwestią jest depresja według opublikowanych badań, u przeszło 50% chorujących na depresję obecny jest podwyższony poziom homocysteiny we krwi.

  Inne zastosowania modulatorów homocysteiny:
  Cukrzyca typu 2, miażdżyca, nadciśnienie, hipercholesterolemia, ochrona przed nowotworami, antykoncepcja hormonalna.


  Stosowanie:
  1-2 kapsułki dziennie.


  Opakowanie:
  50 kapsułek.


  Skład:
  Składniki Dawka
  Trimetyloglicyna (z buraków) 500 mg
  Witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny) 25 mg
  Witamina B12 (cyjanokobalamina) 250 μg
  Pirydoksalo-5-fosforan 3 mg
  Kwas Foliowy 200 μg

  Naturalne substancje pomocnicze: Przeciwutleniacz: sproszkowana baza PhytO2X®**(mieszanina beta karotenu naturalnego pochodzenia i kwasu askorbinowego). Substancja wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna. Substancje przeciwzbrylające: roślinny kwas stearynowy, roślinny stearynian magnezu
  ** PhytO2X® to specjalna mieszanka naturalnych antyoksydantów, która gwarantuje zachowanie pełnej świeżości składników.


  Informacja alergiczna Produkt nie zawiera:
  cukru, skrobi, drożdży, pszenicy, soi, glutenu, produktów mlecznych i jest pro­dukowany bez użycia sztucznych substancji konserwujących, zapachowych lub barwiących.
  Sprawdź cenę produktu - przejdź do sklepu evital.pl
  Zielarnia - Sklep Zielarski - Evital.pl
  Zielarnia - Sklep Zielarski - Evital.pl
  Nasz sklep zielarski działa od 1993 roku. Dzięki takiemu doświadczeniu jesteśmy w stanie zaoferować Państwu najwyższą jakość obsługi i zagwarantować, że przedstawiana przez nas wiedza jest potwierdzona. Dlatego zapraszamy do skorzystania z oferty naszej Zielarnii internetowej pod adresem http://evital.pl

  Dodaj komentarz