Luteina
Maj 30, 2015
Miedź Chelat
Maj 30, 2015
Magnez to pierwiastek niezbędny do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Bierze udział w wielu reakcjach i procesach enzymatycznych, na poziomie różnych układów. Główne źródła pokarmowe magnezu to orzechy, proso, żyto, brązowy ryż, awokado, soja, daktyle.
  • Standaryzowany suplement diety
  • wegański
  • wegetariański
  • bezglutenowy
  • bez składników mlecznych
  • koszerny
Sprawdź cenę produktu - przejdź do sklepu evital.pl

UKŁAD KOSTNY
Magnez jest niezbędny do regulowania poziomu wapnia w kościach. Aż 60% magnezu znajduje się właśnie w kościach. Poprawia on aktywność witaminy D, reguluje mineralizację kośćca, ułatwia wiązanie wapnia. Warto zaznaczyć, że wspomaga ochrone przed osteoporozą.

UKŁAD MIĘŚNIOWY
Magnez jest niezbędny do prawidłowej pracy mięśni, a dokładniej – ich skurczu. Wpływa też na przekaz cząsteczek sygnalizujących w układzie nerwowym, również w układzie nerw/mięsień. Jego niedobór sprzyja drętwieniu, mrowieniu i drganiu mięśni.

METABOLIZM
Magnez jest niezbędny w procesach energetycznych. Jego niedobór powoduje przewlekłe zmęczenie i złe samopoczucie. Magnez jest niezbędny do wytwarzania insuliny – hormonu regulującego poziom glukozy we krwi. Zauważono, że u cukrzyków często pojawia się właśnie niedobór magnezu.

UKŁAD KRĄŻENIA
Niedobór magnezu sprzyja zaburzeniom układu sercowo-naczyniowego, często współistnieje z arytmią, zastoinową niewydolnością serca, wypadaniem zastawki mitralnej. Magnez wpływa na prawidłowe funkcje mięśniówki gładkiej naczyń krwionośnych. Zmniejsza też częstośc zlepiania się płytek krwi i powstawania mikrozakrzepów.

UKŁAD NERWOWY
Magnez wspomaga przekazywanie impulsów nerwowych, pomaga w walce ze stresem poprzez regulacje wydzielania hormonów nadnerczy. Pomaga walczyć z nerwicą i napięciem nerwowym.

HORMONY
Magnez bierze udział w utrzymywaniu prawidłowych funkcji układu hormonalnego u kobiet. Badania sugerują, że bierze udział w nieprzyjemnych objawach poprzedzających miesiączkę. Istotna jest suplementacja magnezem w ciąży i w okresie laktacji, aby nie doprowadzić do niedoborów zarówno mamy, jak i dziecka.

INNE ZASTOSOWANIE MAGNEZU
Choroba wieńcowa, kardiomiopatie, zawał serca, chromanie przestankowe, migreny, osteoporoza, sztywność mięśni, bolesne skurcze mięśni, obniżona tolerancja na stres, przewlekłe zmęczenie, PMS, kamica nerkowa..

Magnez w preparacie Solgar jest w formie chelatu aminokwasowego, co zwiększa jego biodostępność i przyswajalność.

Stosowanie:
4 tabletki dziennie.


Opakowanie:
100 tabletek.


Skład:
SkładnikDawka
Magnez (dwuglicynian†) 100 mg
† Patent produkcyjny Albion nr 5516925 i 6716814
Naturalne substancje pomocnicze:Substancje Wypełniające: celuloza mikrokrystaliczna, fosforan dwuwapniowy. Substancje Przeciwzbrylające: dwutlenek krzemu, roślinny stearynian magnezu, roślinny kwas stearynowy. Guma roślinna.Glicerol.


Informacja alergiczna Produkt nie zawiera:
cukru, skrobi, drożdży, pszenicy, soi, glutenu, produktów mlecznych i jest pro­dukowany bez użycia sztucznych substancji konserwujących, zapachowych lub barwiących.
Sprawdź cenę produktu - przejdź do sklepu evital.pl
Zielarnia - Sklep Zielarski - Evital.pl
Zielarnia - Sklep Zielarski - Evital.pl
Nasz sklep zielarski działa od 1993 roku. Dzięki takiemu doświadczeniu jesteśmy w stanie zaoferować Państwu najwyższą jakość obsługi i zagwarantować, że przedstawiana przez nas wiedza jest potwierdzona. Dlatego zapraszamy do skorzystania z oferty naszej Zielarnii internetowej pod adresem http://evital.pl

Dodaj komentarz