Celadrin
Maj 26, 2015
Chrom Pikolinian
Maj 26, 2015
Chlorella to słodkowodna alga, rosnąca w głębinach oceanów. Mimo, że jest prostym, jednokomórkowym organizmem, to podczas ewolucji wytworzyła mechanizmy, umożliwiające jej magazynowanie czy produkowanie wielu substancji odżywczych, z których większość działa prozdrowotnie na organizm człowieka. Jej dobroczynne działanie związane jest przede wszystkim z wysoką zawartością chlorofilu – zielonego barwnika, o działaniu przeciwutleniającym. Alga ta charakteryzuje się twardą ściana komórkową. Może to prowadzić do sytuacji, ze przechodzi przez nasz układ pokarmowy i zostaje wydalana, bez zużycia dobroczynnych związków. Dlatego w preparacie Solgar mamy do czynienia z rozdrobnioną chlorellą, która odda naszemu organizmowi wszystko co oferuje. Chlorella jest źródłem minerałów, białka, aminokwasów, antyoksydantów, kwasu hialuronowego, witamin i prowitamin.
  • Standaryzowany suplement diety
  • wegański
  • wegetariański
  • bezglutenowy
  • bez składników mlecznych
  • koszerny
Sprawdź cenę produktu - przejdź do sklepu evital.pl

OCZYSZCZANIE ORGANIZMU
Ściana komórkowa chlorelli z powodzeniem może wiązać się z toksynami, jonami metali ciężkich czy środkami ochrony roślin, które są powszechne w dzisiejszej żywności. Mowa to chociażby o ołowiu, kadmie, rtęci, arsenie, pestycydach czy insektycydach.

ODPORNOŚĆ
Badania naukowe wykazały, że chlorella wykazuje właściwości przeciwdrobnoustrojowe, a najbardziej – przeciwwirusowe. Pobudza ona bowiem produkcje interferonu, związku niszczącego wirusy. Ponadto, pobudza komórki żerne, wzmagając procesy fagocytozy, czyli pożerania i likwidacji patogenów.

OCHRONA WĄTROBY
Wykazano, że chlorella działa ochronnie na komórki wątroby i przyspiesza regenerację uszkodzonych hepatocytów. Ma to ogromne znaczenie dla funkcji tego gruczołu – wątroba jest silnie narażona na toksyny i szkodliwe metabolity, ponieważ to właśnie ona unieczynnia wszystko to, co może naszemu organizmowi zaszkodzić. Zaburzenia funkcjo wątroby mogą mieć drastyczne konsekwencje dla zdrowia.

ANTYOKSYADANTY
Chlorella jest również źródłem antyoksydantów – związków walczących z wolnymi rodnikami. To agresywne formy tlenu, które powstają w naszym organizmie cały czas. Powodują uszkodzenia komórek i ich materiału genetycznego, przyśpieszają procesy starzenia, niszczenia tkanki łącznej, powstawania zmarszczek, biorą udział w patogenezie tak poważnych chorób jak miażdżyca czy nowotwory.

INNE ZASTOSOWANIA CHLORELLI
Odchudzanie, ochrona jelit, nadciśnienie, podwyższony poziom cholesterolu we krwi, słaba kondycja fizyczna, anemia, wrzody układu pokarmowego, infekcje, stany zapalne, osłabione włosy, skóra, paznokcie.


Stosowanie:
1-3 kapsułki dziennie.


Opakowanie:
100 kapsułek.


Skład:
SkładnikDawka
Sproszkowana chlorella (rozerwane ściany komórkowe) (z suszonych i mielonych zielonych mikroalg, zawiera minimum 10 mg chlorofilu ) 520 mg
Naturalne substancje pomocnicze: Otoczka kapsułki roślinnej (hydroksypropylometyloceluloza). Substancja wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna. Substancja przeciwzbrylająca: roślinny stearynian magnezu.


Informacja alergiczna Produkt nie zawiera:
cukru, skrobi, drożdży, pszenicy, soi, glutenu, produktów mlecznych i jest pro­dukowany bez użycia sztucznych substancji konserwujących, zapachowych lub barwiących.
Sprawdź cenę produktu - przejdź do sklepu evital.pl
Zielarnia - Sklep Zielarski - Evital.pl
Zielarnia - Sklep Zielarski - Evital.pl
Nasz sklep zielarski działa od 1993 roku. Dzięki takiemu doświadczeniu jesteśmy w stanie zaoferować Państwu najwyższą jakość obsługi i zagwarantować, że przedstawiana przez nas wiedza jest potwierdzona. Dlatego zapraszamy do skorzystania z oferty naszej Zielarnii internetowej pod adresem http://evital.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *