Prostatobon - 60kaps - Bonimed

Lek001611

Nowy produkt

Preparat Prostatobon jest polecany mężczyznom jako uzupełnienie codziennej diety w składniki wspomagające prawidłowe funkcjonowanie prostaty oraz prawidłową witalność u mężczyzn.

Więcej informacji

49,90 zł

49,90 zł na szt.

- +

Marka: BONIMED

 
Więcej informacji

Prostatobon to suplement diety wspomagający prawidłowe funkcjonowanie gruczołu krokowego.

Gruczoł krokowy ( inaczej prostata) to nieparzysty męski narząd płciowy, znajdujący się w pod pęcherzem moczowym. Jego objętość i masa zależy od wieku – u dorosłego mężczyzny wysokość prostaty wynosi około 3 cm, szerokość około 4 cm, a grubość około 2,5 cm, natomiast masa to 20-25 g. Gruczoł krokowy otoczony jest torebką, której część wewnętrzna zbudowana jest z włókien mięśniowych a zewnętrzna zbudowana jest z tkanki łącznej. W komórkach stercza wydzielana jest wydzielina, o odczynie lekko kwaśnym, wchodząca w skład nasienia. Częstymi schorzeniami tego narządu są przerost stercza ( szczególnie u mężczyzn po 50 roku życia) i niestety rak stercza. Nie leczony i bagatelizowany przerost prostaty może prowadzić do wielu poważnych powikłań, takich jak zapalenie pęcherza moczowego, kamica pęcherza moczowego, zaburzenia pracy nerek.

Z kolei rak stercza jest jednym z najczęściej występujących nowotworem złośliwych u mężczyzn ( zaraz po raku płuc i raku żołądka). Procentowe ryzyko jego wystąpienia u mężczyzny to ok 30%. Zazwyczaj jest on rozpoznawany po 60 roku życia.

                               

Preparat Prostatobon jest polecany mężczyznom jako uzupełnienie codziennej diety w składniki wspomagające prawidłowe funkcjonowanie prostaty oraz prawidłową witalność u mężczyzn. Ekstrakt z palmy sabal jest skuteczny w łagodzeniu objawów łagodnego rozrostu krokowego oraz zakażeń układu moczowo – płciowego, zapaleń gruczołu krokowego, w przypadkach trudności trzymania moczu i bólów podczas oddawaniem moczu. Głównymi składnikami ekstraktu z palmy sabal są:

fitosterole, kwasy tłuszczowe, triglicerydy, kempferol, kwarcetyna, roifolina farnezol, lupeol, lupenon, kwas uronowy, polisacharydy, galaktoza, żywica, taniny oraz wiele innych. Jednak najistotniejszym pod kątem funkcjonowania gruczoły krokowego monoacyloglicerydy (1-monolaurynę i 1-monomirystynę).

Fitosterole zawarte w roślinie eliminują jednostki odpowiedzialne za pojawienie się stanów chorobowych prostaty – wpływają one dodatnio na regenerację nabłonka gruczołu, zmniejszają jego obrzęk, a antagoniści receptorów DHT hamują przemiany testosteronu.

Wyciąg z pokrzywy uzupełnia przeciwobrzękowe, przeciwzapalne preparatu.

 

Skład:

ekstrakt z Palmy sabal 150mg, Ekstrakt z korzenia, Pokrzywy 200mg.

 

Stosowanie:

3 razy dziennie - 1 kapsułce.

 

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Napisz opinię

Prostatobon - 60kaps - Bonimed

Preparat Prostatobon jest polecany mężczyznom jako uzupełnienie codziennej diety w składniki wspomagające prawidłowe funkcjonowanie prostaty oraz prawidłową witalność u mężczyzn.

Napisz opinię

 
Comments(0)

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Menu